ترک تریاک شیره تریاک سم زدایی تریاک

ترک اعتیاد
ترک 
تریاک
شیره تریاک

مرکز درمانی فجر

خدمات درمانی

بخش درمان اعتیاد

مرکز درمانی فجر یکی از اولین کلینیک های درمانی که درمان سم زدایی سریع را با روش منحصر به فرد سرم تراپی ، تجویز داروهای تزریقی و داروهای خوراکی بدون درد و بدون عوارض در عرض ۳ روز عرضه کرده و موفق به درمان بیماران مصرف کننده مواد شده است.

بخش روان شناسی

ارائه درمان های غیردارویی جهت حفظ پاکی بیماران بهبود یافته. انجام جلسات مشاوره فردی، خانوادگی ، زوج درمانی آموزش مهارت های زندگی برای ایجاد زندگی بهتر و سالم تر در کنار خانواده.

بخش بستری

بستری در اقامتگاه سنتی . اتاق vip (اتاقی مجهز به امکانات مورد نیاز شما) به همراه پادار از خانواده خود بیمار. ویزیت و معاینه پزشک در اتاق بیمار . پذیرایی کامل سه وعده غذایی و مکانی مناسب جهت استراحت بیمار.

گالری تصاویر

سوالات متداول

درمان در سه روز انجام می شود. و از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی سم زدایی صورت می گیرد. میزان و نوع دارو بر اساس ماده مصرفی بیمار و نحوه استفاده آن (تدخینی، خوراکی، مشامی و یا تزریق) انجام می شود.

داروهای استفاده شده به مقداری که تجویز می شود در فرد وابستگی ایجاد نمی کند. و داروهایی که بعد از درمان به بیمار داده می شود جنبه ی کمکی داشته و به راحتی پس از چند روز قطع می شود.

داروهای استفاده شده در درمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچ گونه عوارضی برای بیمار ندارد.

سم زدایی به صورت کامل انجام شده و تمامی مواد از بدن بیمار بیرون می رود و بدن نیازی به مصرف مجدد مواد ندارد. از آنجا که سم زدایی قدم اول درمان اعتیاد است، مشاوره و همراهی خانواده باید ادامه داشته باشد تا بهبودی بیمار تداوم بپذیرد.

گالری تصاویر

سوالات متداول

درمان در سه روز انجام می شود. و از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی سم زدایی صورت می گیرد. میزان و نوع دارو بر اساس ماده مصرفی بیمار و نحوه استفاده آن (تدخینی، خوراکی، مشامی و یا تزریق) انجام می شود.

داروهای استفاده شده به مقداری که تجویز می شود در فرد وابستگی ایجاد نمی کند. و داروهایی که بعد از درمان به بیمار داده می شود جنبه ی کمکی داشته و به راحتی پس از چند روز قطع می شود.

داروهای استفاده شده در درمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچ گونه عوارضی برای بیمار ندارد.

سم زدایی به صورت کامل انجام شده و تمامی مواد از بدن بیمار بیرون می رود و بدن نیازی به مصرف مجدد مواد ندارد. از آنجا که سم زدایی قدم اول درمان اعتیاد است، مشاوره و همراهی خانواده باید ادامه داشته باشد تا بهبودی بیمار تداوم بپذیرد.

درباره من

دکتر حمید رضا زارع

فارغ التحصیل رشته پزشک عمومی ازدانشگاه شهید صدوقی یزد می باشند که هم اکنون در حوزه درمان و بازتوانی اعتیاد مشغول به فعالیت هستند.در سال ۱۳۸۶ آموزش ویژه درمان با متادون (MMT) ودرمان سم زدایی بابوپرنورفین ودرمان نگهدارنده باقرص (BMT) را طی کرده و ازهمان سال دراین حیطه مشغول به خدمت به بیماران وابسته به انواع مواد مخدرشده اند.درکنار این سه درمان،درمان نگهدارنده با تنتور اپیوم (OPT) زیر نظر ایشان انجام می شود.از افتخارات ایشان عضویت در کادر پزشکان اربعین حسینی در کربلا و فعالیت های بشردوستانه در هلال احمر یزد می باشد.در کنار همه ی این ها مجری تحقیق مقایسه میزان لغزش در درمان متادون و درمان بوپرنورفین هم بوده اند.رسالت ما :خدمت به افرادی است که زیباترین سال های عمر خود را گرفتار مصرف مواد مخدر بوده و تلاش ما بر این است که آن زیبایی را به زندگی شان بازگردانیم،تا شاید التیام بخش دردهای خانواده های ایشان باشیم.افتخار ما این است که توانسته ایم دریک دهه فعایت،لبخند را برلب بیماران بهبودیافته و خانواده های ایشان بنشانیم.

دکتر حمید رضا زارع

دیدگاه بیماران درمان شده

از مصرف هروئین خیلی خسته شده بودم ولی از سم زدایی و ترک می ترسیدم. باکمک و همراهی خانواده توی هتل سنتی بستری شدم. دیدن مکان یکم به من آرامش داد. همراه بودن همسرم از استرس درمان کم کرد. ذهنیت منم از ترک چیز دیگه ای بود. ولی با این روش سم زایی فهمیدم ترک های راحت هم داریم. از حق نگذریم فقط چون ناز پرورده هستم غذای هتل رو زیاد نمی خوردم ولی فکر کنم اینقدر خوشمزه بود که غذای منم رو هم همسرم می خورد.
الف ع از یزد
سم زدایی سریع
تا حالا یزد سفر نکرده بودم. ما بچه ی غرب هستیم و آب و هوای یزد برامون خیلی گرم بود. ولی توی اولین سفر و درمان راحتی که داشتم سفرهای بعدی به این شهر رو برام تضمین کرد. شب اول درمان یکم درد داشتم که با ویزیت مداوم آقای دکتر و پیگیری پرستار به خوبی گذشت. روز سوم درمان باینقدر حالم خوب بود که با همسرم برای خرید و یزد گردی از باغ دولت آباد سردآوردیم. در کل هم شهر یزد قشنگ بود و هم درمان سم زدایی خوب بود. شعار من: باشد که حفظش کنیم.
ب س از زنجان
سم زدایی سریع
هزینه مصرف مواد بی نهایت شده بود و از نظر ظاهر تخریب زیادی روی صورتم ایجاد شده. همسر و خانواده به بخاطر مصرف من زجر زیادی می کشیدند. با انجام سم زدایی در مرکز فجر و زیر نظر دکتر زارع حالا روند بهبودی رو طی می کنم و از شادی و رضایت خاواده خوشحالم. درمان بسیار عالی بود و فقط باید در حفظ آن کوشا باشم.
ع د از شیراز
سم زدایی سریع
هم تحصیلات عالی داشتم و هم شغل خوب ولی از مصرف مواد لذت نمی بردم. از اینکه چیزی رو از همسرم پنهان کنم عذاب وجدان داشتم. از خوددرمانی می ترسیدم چون نمی خواستم همسرم متوجه بشه. تا اینکه با مرکز درمانی فجر آشنا شدم و دکتر زارع یک درمان راحت و بدون درد روی من انجام دادند.
م غ از لرستان
سم زدایی سریع
سر کل بازی با دوستانم مصرف هروئین رو شروع کردم. وقتی عاشق شدم دیدم ازدواج و مواد با هم نمیشه. زور هروئین اینقدر زیاد بود که با هر بار ترک توی خونه،دوباره مصرف می کردم. دختر مورد علاقه ام بهم شک کرده بود. توی اینترنت دنبال یه جای مطمئن برای درمان بودم که سایت مرکز فجر رو دیدم. تماس گرفتم و با راهنمایی مشاور وارد درمان شدم. و انشاا... کرونا تموم بشه جشن عروسی داریم.
م ظ از اصفهان
سم زدایی سریع
توی نوجوانی تصادف سختی کردم که داشتم توانایی راه رفتنم رو از دست می دادم. به خاطر درد و مشکلات جسمی و پیشنهاد دوستانم مواد مصرف کردم. سالی یکبار ترک می کردم و دوباره مصرف می کردم. کلا بی انگیزه بودم. با شرکت در جلسات مشاوره و بالابردن انگیزه و امید به زندگی زیر نظر دکتر زارع ترک کردم.
ح م از کرمان
سم زدایی سریع
بعد از زایمان وداشتن درد زیاد با مصرف مواد دردم رو آروم کردم. چون از مواد بی زار بودم به طور خودسرانه قرص متادون خوردم. هر کاری کردم نتونستم مصرف متادون رو قطع کنم. تا اینکه همسرم با مرکز فجر تماس گرفت و با راهنمایی پزشک و مشاور مرکز اول متادون من رو قط کردن و بعد من رو سم زدایی کردند. به خاطر مصرف متادون درمانم کمی سخت بود ولی با همراهی همسرم تونستم موفق بشم.
ک ن از رفسنجان
مصرف حشیش داغونم کرده بود. کارم به صورت تعلیق دراومده بود. بهم مهلت داده بودند تا ترک کنم. ولی ترک سخت بود. تاریخ گزینش معلمی نزدیک بود من مونده بودم چکار کنم. تا اینکه خواهرزداه ام منو به مرکز فجر برد زیر نظر دکتر زارع درمان شدم. مدتی بعد رفتم سر کار و الان از زندگی لذت می برم.
رضا م از یزد
سم زدایی سریع

ترک تریاک به شیوه‌ای آسان و بدون درد

ترک تریاک شاید به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد معتاد به این ماده مخدر تبدیل شده است. اعتیاد به تریاک و شیره تریاک، می‌تواند زندگی یک فرد را در ریسک بالایی قرار دهد؛ از طرفی، فرد معتاد به این نوع ماده مخدر نیز مقدور به ترک آن به روش‌های سنتی نیست؛ زیرا دوره‌ای که یک فرد برای ترک این ماده مخدر باید پشت سر بگذارد، یک دوره سخت و دردناکی است. اما به کمک روش‌های جدید و نوین سم زدایی تریاک، روش ترک اعتیاد و تریاک برای بسیاری از افراد معتاد به این نوع مواد، آسان و بدون درد شده است.

 • چرا سم زدایی تریاک؟
 • روش‌های سم زدایی تریاک
 • مزیت‌های سم زدایی تریاک
 • سخن آخر در رابطه با سم زدایی و ترک تریاک
ترک تریاک سم زدایی تریاک

چرا سم زدایی تریاک؟

همانگونه که در ابتدا اشاره کردیم، ترک تریاک و اعتیاد به این مادره مخدر، آن هم به روش‌های سنتی می‌تواند دوره‌ای دردناک و غیرقابل تحملی را برای بیمار فراهم کند. به همین دلیل، استفاده از روش‌های سم زدایی سریع و آسان جهت ترک اعتیاد به تریاک و شیره تریاک می‌تواند بهترین گزینه به شمار آید.

سم زدایی تریاک درواقع به فرایندی می‌گویند که در طی آن، داروهایی جهت تزریق به بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند و پس از استفاده داروها، روند سم زدایی آغاز می‌شود. در طی این فرایند، شخص در محیطی بسیار راحت و آرامش‌بخش قرار می‌گیرد به طوری که دغدغه‌ای از دردهای پس از درمان ندارد.

محیطی که شخص خود را برای سم زدایی آماده می‌کند، یک محیط هتل‌مانند با ابزار و امکانات کامل است که در این محیط، فرد درحال درمان بدون هیچ‌گونه دردی، می‌تواند اعتیاد خود را از تریاک و شیره تریاک، پاک سازد.

فرایند سم زدایی، یک فرایند سریع است و دوره درمان فرد معتاد به تریاک و شیره تریاک، تنها مدتی بین ۱ تا ۳ روز را فرا می‌گیرد. ترک تریاک

روش‌های سم زدایی تریاک

افرادی که به مواد مخدر تریاک، شیره تریاک، متادون و… اعتیاد دارند، به روش‌های زیر سم زدایی می‌شوند:

 • سم زدایی با کلونیدین
 • سم زدایی با بوپرنورفین
 • سم زدایی با تنتور اپیوم
 • سم زدایی به روش سرم تراپی
 • سم زدایی با خانواده NSID

مزیت‌های سم زدایی تریاک

استفاده از روش‌های سم زدایی جهت ترک تریاک، مزیت‌هایی را به همراه دارد. اولین مزیتی که به آن اشاره کردیم، دوره درمان بدون درد است؛ دغدغه‌ای که در اکثر افراد مبتلا به اعتیاد وجود دارد، دوره سخت درمان است، زیرا عوارضی مانند بی‌حوصلگی، ضعف، بداخلاقی و… همراه آن است؛ اما استفاده از روش‌های سم زدایی مانند سم زدایی با کلونیدین باعث می‌شود تا فرد بیمار، بدون آنکه دردی احساس کند و حس ناخوشایندی در طول درمان داشته باشد، اعتیاد را ترک کند.

استفاده از روش‌های سم زدایی با بوپرنورفین نیز باعث افزایش سرعت و روند بهبود بیمار می‌شود که می‌تواند در کوتاه‌ترین بازه زمانی، درمان خود را به اتمام برساند.

نکته دیگری که در رابطه با بانوان باردار مبتلا به اعتیاد وجود دارد، این بوده که سم زدایی تریاک ممکن است برای جنین خطرناک واقع شود و عوارضی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل، استفاده از روش سم زدایی با کلونیدین باعث شده تا بانوان باردار بتوانند بدون آنکه دغدغه‌ای از عوارض سم زدایی برای جنین‌شان داشته باشند، دوره درمانی را طی کنند.

سم زدایی در سه مرحله کوتاه و آسان انجام می‌شود:

 • ارزیابی: در اولین مرحله، پزشکان باانجام مصاحبه های انگیزشی اولیه برای بیمار را تعیین درمان میکنند.
 • پایداری و ثبیت سازی: هدف اصلی از ثبیت و پایدارسازی، جلوگیری از هرگونه آسیب به بیمار است. در این مرحله، پزشکان ممکن است داروهای دیگری را برای بیمار، جهت کاهش عوارض و درد تجویز کنند.
 • آماده سازی و آغاز درمان: مرحله آخر سم زدایی مربوط به آماده سازی بیمار برای یک برنامه درمانی است. در این مرحله، پزشکان بیمار خود را با برنامه درمانی و آنچه که در پیش‌رو دارند، آشنا می‌کنند. همچنین در این مرحله، بیمار می‌تواند با بستری شدن در مرکز درمان، شانس موفقیت بالاتر و سریع‌تری را از سم زدایی دریافت کند.شیره تریاک
سم زدایی تریاک

سخن آخر در رابطه با سم زدایی و ترک تریاک

قرارگیری در بهترین مکان، شرایط و امکانات باعث شده تا افرادی که به تریاک، شیره تریاک، متادون و… اعتیاد دارند، بتوانند دوره‌ای بدون درد، آسان و سریع را جهت ترک اعتیاد پیش ببرند. همچنین پزشکان از روش‌ها و امکانات نوین استفاده کرده تا بتوانند عوارض سم زدایی را به حداقل برسانند تا شخص بیمار بتواند یک تجربه آسان و با آرامش را برای ترک اعتیاد کسب کند.سم زدایی تریاک

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
۳٫۵۶ (۹ رای)

اشتراک گزاری مطالب در شبکه های اجتماعی

Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
Email

به روز ترین و جامع ترین مطالب درخصوص درمان های دارویی و غیر دارویی اعتیاد