ترک اعتیاد کرمان

ترک اعتیاد رفسنجان

ترک اعتیاد
ترک اعتیاد 
کرمان
سریع و آسان
با سم زدایی سریع

مرکز درمانی فجر

خدمات درمانی

بخش درمان اعتیاد

مرکز درمانی فجر یکی از اولین کلینیک های درمانی که درمان سم زدایی سریع را با روش منحصر به فرد سرم تراپی ، تجویز داروهای تزریقی و داروهای خوراکی بدون درد و بدون عوارض در عرض ۳ روز عرضه کرده و موفق به درمان بیماران مصرف کننده مواد شده است.

بخش روان شناسی

ارائه درمان های غیردارویی جهت حفظ پاکی بیماران بهبود یافته. انجام جلسات مشاوره فردی، خانوادگی ، زوج درمانی آموزش مهارت های زندگی برای ایجاد زندگی بهتر و سالم تر در کنار خانواده.

بخش بستری

بستری در اقامتگاه سنتی . اتاق vip (اتاقی مجهز به امکانات مورد نیاز شما) به همراه پادار از خانواده خود بیمار. ویزیت و معاینه پزشک در اتاق بیمار . پذیرایی کامل سه وعده غذایی و مکانی مناسب جهت استراحت بیمار.

گالری تصاویر

سوالات متداول

درمان در سه روز انجام می شود. و از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی سم زدایی صورت می گیرد. میزان و نوع دارو بر اساس ماده مصرفی بیمار و نحوه استفاده آن (تدخینی، خوراکی، مشامی و یا تزریق) انجام می شود.

داروهای استفاده شده به مقداری که تجویز می شود در فرد وابستگی ایجاد نمی کند. و داروهایی که بعد از درمان به بیمار داده می شود جنبه ی کمکی داشته و به راحتی پس از چند روز قطع می شود.

داروهای استفاده شده در درمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچ گونه عوارضی برای بیمار ندارد.

سم زدایی به صورت کامل انجام شده و تمامی مواد از بدن بیمار بیرون می رود و بدن نیازی به مصرف مجدد مواد ندارد. از آنجا که سم زدایی قدم اول درمان اعتیاد است، مشاوره و همراهی خانواده باید ادامه داشته باشد تا بهبودی بیمار تداوم بپذیرد.

گالری تصاویر

سوالات متداول

درمان در سه روز انجام می شود. و از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی سم زدایی صورت می گیرد. میزان و نوع دارو بر اساس ماده مصرفی بیمار و نحوه استفاده آن (تدخینی، خوراکی، مشامی و یا تزریق) انجام می شود.

داروهای استفاده شده به مقداری که تجویز می شود در فرد وابستگی ایجاد نمی کند. و داروهایی که بعد از درمان به بیمار داده می شود جنبه ی کمکی داشته و به راحتی پس از چند روز قطع می شود.

داروهای استفاده شده در درمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچ گونه عوارضی برای بیمار ندارد.

سم زدایی به صورت کامل انجام شده و تمامی مواد از بدن بیمار بیرون می رود و بدن نیازی به مصرف مجدد مواد ندارد. از آنجا که سم زدایی قدم اول درمان اعتیاد است، مشاوره و همراهی خانواده باید ادامه داشته باشد تا بهبودی بیمار تداوم بپذیرد.

درباره من

دکتر حمید رضا زارع

فارغ التحصیل رشته پزشک عمومی از دانشگاه شهید صدوقی یزدمی باشند که هم اکنون درحوزه درمان و بازتوانی اعتیادمشغول به فعالیت هستند.درسال ۱۳۸۶ آموزش ویژه درمان با متادون (MMT) و درمان سم زدایی با بوپرنورفین و درمان نگهدارنده با قرص (BMT) را طی کرده و از همان سال در این حیطه مشغول به خدمت به بیماران وابسته به انواع مواد مخدر شده اند.درکنار این سه درمان،درمان نگهدارنده با تنتور اپیوم (OPT) زیر نظر ایشان انجام می شود.از افتخارات ایشان عضویت در کادر پزشکان اربعین حسینی در کربلا و فعالیت های بشردوستانه در هلال احمر یزد می باشد.در کنار همه ی این ها مجری تحقیق مقایسه میزان لغزش در درمان متادون و درمان بوپرنورفین هم بوده اند.رسالت ما:خدمت به افرادی است که زیباترین سال های عمر خود را گرفتار مصرف مواد مخدر بوده و تلاش ما بر این است که آن زیبایی را به زندگی شان بازگردانیم،تا شاید التیام بخش دردهای خانواده های ایشان باشیم.افتخار ما این است که توانسته ایم دریک دهه فعایت، لبخند را برلب بیماران بهبودیافته و خانواده های ایشان بنشانیم.

دکتر حمید رضا زارع

دیدگاه بیماران درمان شده

پخش ویدئو
از مصرف هروئین خیلی خسته شده بودم ولی از سم زدایی و ترک می ترسیدم. باکمک و همراهی خانواده توی هتل سنتی بستری شدم. دیدن مکان یکم به من آرامش داد. همراه بودن همسرم از استرس درمان کم کرد. ذهنیت منم از ترک چیز دیگه ای بود. ولی با این روش سم زایی فهمیدم ترک های راحت هم داریم. از حق نگذریم فقط چون ناز پرورده هستم غذای هتل رو زیاد نمی خوردم ولی فکر کنم اینقدر خوشمزه بود که غذای منم رو هم همسرم می خورد.
الف ع از یزد
سم زدایی سریع
تا حالا یزد سفر نکرده بودم. ما بچه ی غرب هستیم و آب و هوای یزد برامون خیلی گرم بود. ولی توی اولین سفر و درمان راحتی که داشتم سفرهای بعدی به این شهر رو برام تضمین کرد. شب اول درمان یکم درد داشتم که با ویزیت مداوم آقای دکتر و پیگیری پرستار به خوبی گذشت. روز سوم درمان باینقدر حالم خوب بود که با همسرم برای خرید و یزد گردی از باغ دولت آباد سردآوردیم. در کل هم شهر یزد قشنگ بود و هم درمان سم زدایی خوب بود. شعار من: باشد که حفظش کنیم.
ب س از زنجان
سم زدایی سریع
هزینه مصرف مواد بی نهایت شده بود و از نظر ظاهر تخریب زیادی روی صورتم ایجاد شده. همسر و خانواده به بخاطر مصرف من زجر زیادی می کشیدند. با انجام سم زدایی در مرکز فجر و زیر نظر دکتر زارع حالا روند بهبودی رو طی می کنم و از شادی و رضایت خاواده خوشحالم. درمان بسیار عالی بود و فقط باید در حفظ آن کوشا باشم.
ع د از شیراز
سم زدایی سریع
هم تحصیلات عالی داشتم و هم شغل خوب ولی از مصرف مواد لذت نمی بردم. از اینکه چیزی رو از همسرم پنهان کنم عذاب وجدان داشتم. از خوددرمانی می ترسیدم چون نمی خواستم همسرم متوجه بشه. تا اینکه با مرکز درمانی فجر آشنا شدم و دکتر زارع یک درمان راحت و بدون درد روی من انجام دادند.
م غ از لرستان
سم زدایی سریع
سر کل بازی با دوستانم مصرف هروئین رو شروع کردم. وقتی عاشق شدم دیدم ازدواج و مواد با هم نمیشه. زور هروئین اینقدر زیاد بود که با هر بار ترک توی خونه،دوباره مصرف می کردم. دختر مورد علاقه ام بهم شک کرده بود. توی اینترنت دنبال یه جای مطمئن برای درمان بودم که سایت مرکز فجر رو دیدم. تماس گرفتم و با راهنمایی مشاور وارد درمان شدم. و انشاا... کرونا تموم بشه جشن عروسی داریم.
م ظ از اصفهان
سم زدایی سریع
توی نوجوانی تصادف سختی کردم که داشتم توانایی راه رفتنم رو از دست می دادم. به خاطر درد و مشکلات جسمی و پیشنهاد دوستانم مواد مصرف کردم. سالی یکبار ترک می کردم و دوباره مصرف می کردم. کلا بی انگیزه بودم. با شرکت در جلسات مشاوره و بالابردن انگیزه و امید به زندگی زیر نظر دکتر زارع ترک کردم.
ح م از کرمان
سم زدایی سریع
بعد از زایمان وداشتن درد زیاد با مصرف مواد دردم رو آروم کردم. چون از مواد بی زار بودم به طور خودسرانه قرص متادون خوردم. هر کاری کردم نتونستم مصرف متادون رو قطع کنم. تا اینکه همسرم با مرکز فجر تماس گرفت و با راهنمایی پزشک و مشاور مرکز اول متادون من رو قط کردن و بعد من رو سم زدایی کردند. به خاطر مصرف متادون درمانم کمی سخت بود ولی با همراهی همسرم تونستم موفق بشم.
ک ن از رفسنجان
مصرف حشیش داغونم کرده بود. کارم به صورت تعلیق دراومده بود. بهم مهلت داده بودند تا ترک کنم. ولی ترک سخت بود. تاریخ گزینش معلمی نزدیک بود من مونده بودم چکار کنم. تا اینکه خواهرزداه ام منو به مرکز فجر برد زیر نظر دکتر زارع درمان شدم. مدتی بعد رفتم سر کار و الان از زندگی لذت می برم.
رضا م از یزد
سم زدایی سریع

ترک اعتیاد کرمان

ترک اعتیاد کرمان. ترکی سریع و آسان. ترکی بدون درد. سم زدایی سریع با داروهای پزشکی سم زدایی سریع در ترک اعتیاد کرمان. مرکز درمانی فجر. زیر نظر دکتر حمید رضا زارع. درمانی سریع و آسان و بدون درد.

کرمان، دیار کریمان، سرزمین بزرگ مردان و شیر دلانی است که در سرتاسر تاریخ ایران نقش آفرینی کرده اند و در پیشبرد رسیدن به اهداف بزرگ خود زحمات بسیار کوشیده اند.

در کنار این همه افتخارات به جا مانده از گذشته، اعتیاد مشکلی است که از دیرباز این استان را درگیر نموده و جوانان و خانواده های بسیاری را درگیر خود نموده است. ترک اعتیاد کرمان در راستای کمک به این قشر جامعه توانسته خدماتی را ارائه دهد که در شرح ذیل به آن اشاره می شود.

در ترک اعتیادفجر خدماتی از قبیل درمان های دارویی به روش های درمان نگهدارنده با متادون (MMT) ، درمان نگهدارنده با بوپرنورفین  (BMT) ، درمان به روش سم زدایی با بوپرنورفین ، درمان با شربت تنتور اپیوم (OPT) و درمان سم زدایی سریع سه روزه ارائه می شود.

ترک اعتیاد کرمان

ترک اعتیاد

ترک اعتیاد کرمان تلاشی برای کمک به بیمارانی است که از نسل ها پیش به خاطر عدم آگاهی و فرهنگ اشتباه در این استان افراد زیادی را ناخواسته درگیر مصرف مواد مخدرکرده است. ترک اعتیاد کرمان به علت آشنایی با فرهنگ و سنن مردم این استان و نزدیکی دو فرهنگ یزد و کرمان از مراکز موفق در درمان متقاضیان استان کرمان است.

همسایگی دو استان یزد و کرمان و کوچ و سکونت افرادر زیادی از استان کرمان به شهر یزد جهت فعالیت اقتصادی(صنعتی بودن استان یزد) و نیاز این قشر از جامعه در سالم زیستن ترک اعتیاد کرمان را واداشته تا در راستای خدمت رسانی به هم وطنان خود قدمی بردارد.درمان در ترک اعتیاد کرمان برای مواد افیونی بدون درد بوده و با استفاده از داروهای تایید شده وزارت بهداشت می باشد که روند درمان را تسریع بخشیده و در پایداری درمان اثر مثبت دارد.

سم زدایی سریع در ترک اعتیاد کرمان زیر نظر کادر پزشکی دوره دیده انجام می شود. و  برای تکمیل این درمان چندین جلسه مشاوره برای درمان های فکری اعتیاد بیمار (درمان دارویی و غیر دارویی) صورت می پذیرد. در صورتی که خانواده بیمار در حین سم زدایی در ترک اعتیاد کرمان حضور داشته باشند برای خانواده (مخصوصا همسر) هم جلسه مشاوره برگزار می شود تا به اهمیت و نقش خانواده در روند درمان و پاک نگه داشتند بیمار بپردازد.

یکی دیگر از خدمات در ترک اعتیاد کرمان پیگیری بعد از درمان و پاسخگویی به تلفن بیمارن می باشد. در صورتی که بیماران نیاز به راهنمایی پزشک و مشاوره مرکز داشته باشند، ترک اعتیاد کرمان این خدمات را برعهده گرفته و با پاسخ دادن تلفن بیماران در ادامه درمان، بیمار را تنها نگذاشته و به بهبود و سلامت جسمی و روحی-فکری ایشان نقش آفرینی می کنند.اگر تمایل به درمان اعتیاد خود و یا عزیزان تان دارید می توانید جهت مشاوره و آشنایی با روند درمان ترک اعتیاد کرمان با مشاور تماس گرفته تا راهنمایی لازم صورت پذیرد.

تحقیقات انجام شده در ایران

ادبیات عرفانی و سمبلیک شاعران ایرانی از ویژگی های خاصی برخوردار است و آن شیفتگی در به کار بردن کلمات خاصی مانند: می، میخانه، وارستگی ، از خود بی خود شدن، در کلمه مستی خلاصه شده است.البته اغلب این جور کلمات دارای بار معنایی جدای از معنای ظاهری و هم چنین ارزش زیبایی آفرینی ادبی هستند؛ که متاسفانه این نکته نادیده گرفته می شود.

برخورداری از کیفیت زندگی نامطلوب می تواند موجب به کار گیری مکانیسم های مقابله و سازگاری ناموثر در اراد شده و متعاقبا موجب افزایش تنش در آنان شود. افزایش تنش خود نیز در ارتباط مستقیم با عواملی جسمی بوده و می تواند ابتلا و شدت بیماری را درافراد افزایش دهد.

ترک اعتیاد کرمان توانایی درمان های سریع و سرپایی را به بیماران ارائه می دهد. ترک اعتیاد فجر با درمان سم زدایی سریع چند روز بیماری شما را بهبود می بخشد.

تعرفه درمان اعتیاد

واحد مالی

جهت کسب اطلاع از تعرفه های درمان به روش سم زدایی سریع دکمه مشاهده تعرفه را کلیک کنید

تحقیقات در مورد تاثیر بیکاری بر اعتیاد

براساس تحقیقات انجام شده در مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی، ۳/۷ درصد از معتادان در مشاغل دولتی و ۴۰ درصد درصد در شغل آزاد فعالیت دارندکه از این میان، ۹ درصد اعلام کرده اند که اعتیاد عامل بیکاری آن ها بوده است..نتایج همین پژوهش نشان می دهد که بیش از ۳۰ درصد از معتادان ایرانی مدرک بالای دیپلم دارند.

از نظر پیشگیری و مبارزه، به جرات می توان ادعا کرد که ایران در زمینه کشف مواد افیونی رتبه اول جهان را دارد؛ به طوزی که در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۸۷ بیش از۶۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده که این مقدار بیش از نیمی از کشفیات مواد مخدر در کل جهان بوده است.

تاسیس مراکز درمانی و تاثیر آن

از منظر درمانی نیز تا سال ۱۳۸۷ تعداد ۹۲ کانون و ۱۰۰ خانه بهبودی به منظور بازپروری و ترک اعتیاد در ایران تاسیس شده و در حال حاضر نیز ۱۲۰ هزار نفر عضو کانون های «تولد دوباره» هستند.

نتایج بررسی « تاثیر درمان نگهدارنده متادون بر سلامت روانی معتادان به تریاک و هروئین» (۱۳۸۶) نشان می دهد که روند بهبود وضعیت سلامت روانی بیماران، از همان ماه نخست مصرف متادون آغاز و تا پایان درمان، حفظ می شود. هم چنین این پژوهش استفاده از درمان نگهدارنده متادون(MMT) در درمان معتادان و تاثیر مثبت آن بر سلامت روانی آن ها نشان داد.ترک اعتیاد کرمان

در ترک اعتیاد کرمان در مورد تحقیقات انجام شده در ایران در مورد علل اعتیاد و تاثیرات آن بر جامعه توضیحاتی ارائه شده که مطالعه آن بی اثر نیست.

ترک اعتیاد کرمان

نوجوانان و اعتیاد

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در یک بررسی که بر روی نوجوانان و جوانان آمریکایی در سالهای ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۹ انجام شده، بررسی نشان داده اند که رفتارهای پرخطر جنسی و مصرف تنباکو، الکل و مواد افزایش یافته است.

مطالعه دو مؤسسه آمریکایی (NHSDA) و (SAMHSA) نیز گویای آن است که ۹۰ درصد نوجوانان سنین ۱۲ تا ۱۷ سال و بیشتر از ۸۰ درصد زندانیان در سال ۱۹۹۹ مواد مخدر مصرف کرده اند.ترک اعتیاد کرمان

دانشمندانی چون موسکات و جونز(۱۹۹۹) هم نشان دادند که بین ۵ تا  ۷۰ درصد جمعیت زندانیان سراسر اروپا افرادی هستند که مواد مخدر مصرف می کرده اند و به مصرف در زندان ادامه می دهند.

آمارها نشان می دهند که در سال ۲۰۰۴ حدود ۹ درصد از سال آخری های دبیرستان های آمریکا از ویکودین، ۵ درصد آن ها از اکسی کنتین و ۵ درصد از پسرها نیز از استروییدها استفاده کرده اند.

آمار مصرفی بعضی مواد مخدر

بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر (۱۳۸۲) نیز تقریبا ۴/۳ درصد کل جمعیت جهان و ۷/۴ درصد جمعبت ۱۵ سال به بالای جهان مواد مخدر مصرف می کنند که شایع ترین ماده مخدر مصرفی حشیش است و بیش از ۱۶۰ میلیون مصرف کننده دارد.یکی از آمارها نشان می دهد که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد قطعی و ۸۰۰ هزار معتاد تفننی وجود دارد که عمدتا اعتیاد به تریاک دارند.ترک اعتیاد رفسنجان برخی از آمارها حاکی از آن است که بین ۷ تا ۸ میلیون نفر در ایران مواد مخدر مصرف می کنند که هنوز شناسایی نشده اند.

معتادان و زندان

هم چنین طبق آمار وزارت کشور(۱۳۸۲)، طی سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۱، تعداد معتادان کشور نزدیک به ۲ برابر شده و ۷۴ درصد از کسانی که از سال ۱۳۸۱ در ارتباط با مواد مخدر در زندان بوده اند، بین ۱۹ تا ۳۹ سال سن داشته اند.

بک و مامولا به نقل از کسل و برنستین (۲۰۰۱) در بررسی از زندان های آمریکا در مورد ارتباط جرم و مواد مخدر به این نتیجه رسیده اند که افرادی که مواد مصرف می کنند احتمال دارد ۷ برابر بیش تر از افرادی که مواد مصرف نمی کنند مرتکب جرم می شوند.ترک اعتیاد کرمان

نتایج یک مطالعه در ایران نیز نشان می دهد که حدود ۲۵ درصد زندانیان قبل از ارتکاب جرم، مواد مصرف کرده اند و تحت تاثیر آن بوده اند. در یک تحقیق دیگر از زندان های ایران، حدود ۵۴درصد از زندانیان اعلام کرده اند که قبل از ورود به زندان سابقه مصرف حداقل یک نوع ماده افیونی داشته اند.

در مورد تاثیر اعتیاد شوهر به وضعیت روانی- عاطفی زنان نشان می دهد که فقط ۷/۱۹ درصد زنان مورد بررسی از نظر روانی سالم و فاقد علائم افسردگی بوده اند  و بقیه به درجات مختلف دارای حالت افسردگی می باشند.

اعتیاد و HIV

برای بررسی مقایسه کیفیت زندگی ، تنیدگی و سلامت روان در معتادان و غیرمعتادان مبتلا به HIV و افراد سالم تحقیقی توسط کتیبایی و همکاران صورت گرفته است.

روش کار: ۳۰ معتاد مبتلا به HIV و ۳۰ غیر معتاد مبتلا به HIV از مرکز مراقبت از بیماران و ۳۰ فرد سالم از پارک های شهر تهران از طریق نمونه گیری در دسترس انتخاب شد. نمونه ها با پرسش نامه محقق ساخته ، پرسش نامه کیفیت زندگی، پرسش نامه رویدادهای زندگی پیکل و پرسش نامه سلامت عمومی  (GHO) ارزیابی شد.ترک اعتیاد رفسنجان

یافته ها نشان می دهد که بین کیفیت زندگی و سلامت روان در معتادان مبتلا به HIV پایین تر از غیر معتادان مبتلا به  HIV و در غیر معتادان مبتلا به HIV  پایین تر از افراد سالم است.

در متغیر کیفیت زندگی ، بالاترین سطح کیفیت زندگی در گروه افراد سالم و پایین ترین سطح کیفیت زندگی در گروه معتادان مبتلا به HIV دیده شد.

اشتراک گزاری مطالب در شبکه های اجتماعی

Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
Email

امیتاز به این مقاله

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
۳٫۷۵ (۲۰ رای)

به روز ترین و جامع ترین مطالب درخصوص درمان های دارویی و غیر دارویی اعتیاد