سم زدایی سریع  سم زدایی فوق سریع سم زدایی شیشه  سم زدایی هروئین

ترک اعتیاد
ترک اعتیاد
سم زدایی  
سریع
فوق سریع
متادون
تریاک
شیشه
هروئین

ترک اعتیاد فجر

انواع سم زدایی

سرم تراپی یا درمان همراه سرم

در این روش متناسب با وضعیت بیمار با وصل انواع سرم به بیمار و تجویز متناسب دارو داخل سرم علائم ویددراوال یا محرومیت از مواد (خماری) از بین می رود و پس از گذشت سه روز فرد نیازی به مصرف مواد ندارد. و تقریبا بدون درد جسمی، بدن از مواد پاک گشته و تست ایشان منفی می شود. ولی درمان های روان شناختی باید تا توانمند سازی بیمار ادامه یابد تا تضمینی برای پاک بودن بیمار شما گردد.

تجویز داروهای تزریقی

در این روش نیازی به سرم نبوده و از آمپولهای متناسب برای درمان فرد و برطرف نمودن علائم ترک استفاده می شود. یعنی با تزریق آمپول به بیمار بر حسب نیاز و تجویز پزشک، بیمار بدون درد و در کمترین زمان ممکن (بسته به نوع مصرف مواد) سم زدایی گشته و تست ایشان منفی می گردد.

داروهای خوراکی و سایر

دربعضی موارد درمانی نه نیاز به سرم بوده و نه تزریق دارو بلکه با تجویز و مصرف انواع قرصها، کپسولها، شیاف ها و پمادها برای برطرف نمودن علائم ترک استفاده می شود. که همه این موارد با تشخیص پزشک متخصص در درمان اعتیاد صورت می پذیرد. زیرا هر بدن و مصرفی درمان مورد نیاز خود را می طلبد که حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود. و در ادامه درمان های غیر دارویی بیمار شروع می شود. که همه مراحل  سم زدایی های سریع و آسان در مرکز درمانی فجر صورت می پذیرد.

گالری تصاویر

سوالات متداول

درمان در سه روز انجام می شود. و از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی سم زدایی صورت می گیرد. میزان و نوع دارو بر اساس ماده مصرفی بیمار و نحوه استفاده آن (تدخینی، خوراکی، مشامی و یا تزریق) انجام می شود.

داروهای استفاده شده به مقداری که تجویز می شود در فرد وابستگی ایجاد نمی کند. و داروهایی که بعد از درمان به بیمار داده می شود جنبه ی کمکی داشته و به راحتی پس از چند روز قطع می شود.

داروهای استفاده شده در درمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچ گونه عوارضی برای بیمار ندارد.

سم زدایی به صورت کامل انجام شده و تمامی مواد از بدن بیمار بیرون می رود و بدن نیازی به مصرف مجدد مواد ندارد. از آنجا که سم زدایی قدم اول درمان اعتیاد است، مشاوره و همراهی خانواده باید ادامه داشته باشد تا بهبودی بیمار تداوم بپذیرد.

گالری تصاویر

سوالات متادول

درمان در سه روز انجام می شود. و از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی سم زدایی صورت می گیرد. میزان و نوع دارو بر اساس ماده مصرفی بیمار و نحوه استفاده آن (تدخینی، خوراکی، مشامی و یا تزریق) انجام می شود.

داروهای استفاده شده به مقداری که تجویز می شود در فرد وابستگی ایجاد نمی کند. و داروهایی که بعد از درمان به بیمار داده می شود جنبه ی کمکی داشته و به راحتی پس از چند روز قطع می شود.

داروهای استفاده شده در درمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچ گونه عوارضی برای بیمار ندارد.

سم زدایی به صورت کامل انجام شده و تمامی مواد از بدن بیمار بیرون می رود و بدن نیازی به مصرف مجدد مواد ندارد. از آنجا که سم زدایی قدم اول درمان اعتیاد است، مشاوره و همراهی خانواده باید ادامه داشته باشد تا بهبودی بیمار تداوم بپذیرد.

درباره من

دکتر حمید رضا زارع

فارغ التحصیل رشته پزشک عمومی ازدانشگاه شهید صدوقی یزد می باشند که هم اکنون در حوزه درمان و بازتوانی اعتیاد مشغول به فعالیت هستند.در سال ۱۳۸۶ آموزش ویژه درمان با متادون (MMT) و درمان سم زدایی با بوپرنورفین و درمان نگهدارنده با قرص(BMT)راطی کرده و از همان سال دراین حیطه مشغول به خدمت به بیماران وابسته به انواع مواد مخدر شده اند.درکنار این سه درمان،درمان نگهدارنده با تنتوراپیوم (OPT)زیر نظرایشان انجام می شود.از افتخارات ایشان عضویت در کادر پزشکان اربعین حسینی درکربلا و فعالیت های بشردوستانه در هلال احمر یزد می باشد.درکنار همه ی این ها مجری تحقیق مقایسه میزان لغزش در درمان متادون و درمان بوپرنورفین هم بوده اند.رسالت ما:خدمت به افرادی است که زیباترین سال های عمر خود را گرفتارمصرف مواد مخدر بوده و تلاش مابراین است که آن زیبایی را به زندگی شان بازگردانیم،تا شایدالتیام بخش دردهای خانواده های ایشان باشیم.افتخارما این است که توانسته ایم دریک دهه فعایت،لبخند رابرلب بیماران بهبودیافته وخانواده های ایشان بنشانیم.

دکتر حمید رضا زارع

دیدگاه بیماران درمان شده

پخش ویدئو
از مصرف هروئین خیلی خسته شده بودم ولی از سم زدایی و ترک می ترسیدم. باکمک و همراهی خانواده توی هتل سنتی بستری شدم. دیدن مکان یکم به من آرامش داد. همراه بودن همسرم از استرس درمان کم کرد. ذهنیت منم از ترک چیز دیگه ای بود. ولی با این روش سم زایی فهمیدم ترک های راحت هم داریم. از حق نگذریم فقط چون ناز پرورده هستم غذای هتل رو زیاد نمی خوردم ولی فکر کنم اینقدر خوشمزه بود که غذای منم رو هم همسرم می خورد.
الف ع از یزد
سم زدایی سریع
تا حالا یزد سفر نکرده بودم. ما بچه ی غرب هستیم و آب و هوای یزد برامون خیلی گرم بود. ولی توی اولین سفر و درمان راحتی که داشتم سفرهای بعدی به این شهر رو برام تضمین کرد. شب اول درمان یکم درد داشتم که با ویزیت مداوم آقای دکتر و پیگیری پرستار به خوبی گذشت. روز سوم درمان باینقدر حالم خوب بود که با همسرم برای خرید و یزد گردی از باغ دولت آباد سردآوردیم. در کل هم شهر یزد قشنگ بود و هم درمان سم زدایی خوب بود. شعار من: باشد که حفظش کنیم.
ب س از زنجان
سم زدایی سریع
هزینه مصرف مواد بی نهایت شده بود و از نظر ظاهر تخریب زیادی روی صورتم ایجاد شده. همسر و خانواده به بخاطر مصرف من زجر زیادی می کشیدند. با انجام سم زدایی در مرکز فجر و زیر نظر دکتر زارع حالا روند بهبودی رو طی می کنم و از شادی و رضایت خاواده خوشحالم. درمان بسیار عالی بود و فقط باید در حفظ آن کوشا باشم.
ع د از شیراز
سم زدایی سریع
هم تحصیلات عالی داشتم و هم شغل خوب ولی از مصرف مواد لذت نمی بردم. از اینکه چیزی رو از همسرم پنهان کنم عذاب وجدان داشتم. از خوددرمانی می ترسیدم چون نمی خواستم همسرم متوجه بشه. تا اینکه با مرکز درمانی فجر آشنا شدم و دکتر زارع یک درمان راحت و بدون درد روی من انجام دادند.
م غ از لرستان
سم زدایی سریع
سر کل بازی با دوستانم مصرف هروئین رو شروع کردم. وقتی عاشق شدم دیدم ازدواج و مواد با هم نمیشه. زور هروئین اینقدر زیاد بود که با هر بار ترک توی خونه،دوباره مصرف می کردم. دختر مورد علاقه ام بهم شک کرده بود. توی اینترنت دنبال یه جای مطمئن برای درمان بودم که سایت مرکز فجر رو دیدم. تماس گرفتم و با راهنمایی مشاور وارد درمان شدم. و انشاا... کرونا تموم بشه جشن عروسی داریم.
م ظ از اصفهان
سم زدایی سریع
توی نوجوانی تصادف سختی کردم که داشتم توانایی راه رفتنم رو از دست می دادم. به خاطر درد و مشکلات جسمی و پیشنهاد دوستانم مواد مصرف کردم. سالی یکبار ترک می کردم و دوباره مصرف می کردم. کلا بی انگیزه بودم. با شرکت در جلسات مشاوره و بالابردن انگیزه و امید به زندگی زیر نظر دکتر زارع ترک کردم.
ح م از کرمان
سم زدایی سریع
بعد از زایمان وداشتن درد زیاد با مصرف مواد دردم رو آروم کردم. چون از مواد بی زار بودم به طور خودسرانه قرص متادون خوردم. هر کاری کردم نتونستم مصرف متادون رو قطع کنم. تا اینکه همسرم با مرکز فجر تماس گرفت و با راهنمایی پزشک و مشاور مرکز اول متادون من رو قط کردن و بعد من رو سم زدایی کردند. به خاطر مصرف متادون درمانم کمی سخت بود ولی با همراهی همسرم تونستم موفق بشم.
ک ن از رفسنجان
مصرف حشیش داغونم کرده بود. کارم به صورت تعلیق دراومده بود. بهم مهلت داده بودند تا ترک کنم. ولی ترک سخت بود. تاریخ گزینش معلمی نزدیک بود من مونده بودم چکار کنم. تا اینکه خواهرزداه ام منو به مرکز فجر برد زیر نظر دکتر زارع درمان شدم. مدتی بعد رفتم سر کار و الان از زندگی لذت می برم.
رضا م از یزد
سم زدایی سریع

برای ترک اعتیاد، سم زدایی سریع چگونه انجام می‌شود؟

یکی از بدترین عادات یک انسان، عادت به مواد مخدر است. حتما شنیده‌اید که می‌گویند، فرد معتاد یک بیمار است. پس این بیماری باید به بهترین شکل درمان شود. در این مقاله قصد داریم در مورد اعتیاد، سم زدایی سریع، سم زدایی فوق سریع و ویژگی‌های یک کلینیک ترک اعتیاد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانیم:

 • معتاد کیست؟ چرا معتاد می‌شویم؟
 • تفاوت سم زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع
 • سم زدایی با کلوئیدین
 • سم زدایی با بوپرونورفین
 • سم زدایی با تنتور اپیوم
 • سم زدایی با سرم تراپی
 • سم زدائی با خانواده NASID
 • ویژگی‌های یک کلینیک ترک اعتیاد
 • نتیجه گیری
سم زدایی سریع و ترک اعتیاد

سم زدایی سریع و آسان مواد

مرکز درمانی فجر-ترک اعتیاد فجر: در این روش بیمار از سه روز تا ۷ روز و شاید بیشتر که متغیر می باشد که این متغییر بودن بسته به مواد مصرفی شخص و استقامت بدنی و سن و … بیمار دارد.مرکز درمانی فجر با کادری مجرب و دوره دیده با بیش از ۱۰ سال سابقه افتخار این را دارد تا خدمات ذیل را برای بهبود بیماران شما از سم زدایی سریع و آسان تا درمان های طولانی مدت ارائه نماید.

تعرفه درمان اعتیاد

واحد مالی

جهت کسب اطلاع از تعرفه های درمان به روش سم زدایی سریع دکمه مشاهده تعرفه را کلیک کنید

معتاد کیست؟ چرا معتاد می‌شویم؟

همه ما قبلا این جمله را شنیده‌ایم “بابا یک بار که هزار بار نمیشه”. دقیقا اصل ماجرا برعکس این است. بعضی از مواد مخدر طوری ساخته شده‌اند که، فقط یکبار امتحان کافی است تا گرفتارش شویم. مواد مخدر صنعتی از این دسته هستند.

اغلب معتادان، برای خودشان دلایلی داشته‌اند که به سمت مصرف مواد مخدر کشیده شده‌اند. دلایلی مانند، بدهی، تنهایی، افسردگی، حتی خجالت بیش از اندازه و عدم توانایی نه گفتن!! اما این بحث سر دراز دارد. توضیح درباره دلایل این بیماری خارج چهارچوب این مقاله است.

به طور کلی اگر فردی پس از مدتی مواد مخدر، مواد الکلی و یا دخانیات مصرف کند، به آن گرفتار خواهد شد. به گونه‌ای که به راحتی قادر به ترک آن نیست. در این شرایط باید از روش‌های درمانی استفاده کرد. روش‌های درمانی دو نوع سریع و روش فوق سریع هستند. درمان‌های خاص برای مواد خاص. روش‌هایی که برای سم زدایی تریاک، شیره و هروئین استفاده می‌شود.

تفاوت سم زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع

قبل از انجام عمل سم زدایی، ابتدا با بیمار مصاحبه انجام  می‌شود. اطلاعات اولیه ای که سلامت بیمار، میزان مصرف، سن و … را نشان می‌دهد. سپس توسط پزشک مربوطه نوع سم زدایی پیشنهاد می‌شود.

در سم زدایی سریع، بیمار بیهوش نمی‌شود، و سم زدایی از بدن در حالت آرامش انجام می‌پذیرد. در طی ۳  روز درمان، بیمار زیر نظر پزشک بوده و مشکلی برای او پیش نمی آید و دفع مواد با سرم تراپی صورت می پذیرد. این روش برای افراد مسنی مناسب است که توان جسمی بالایی ندارند، و یا به بیماری خاصی مبتلا هستند.

در سم زدایی فوق سریع بیمار به مدت ۵ الی ۶ ساعت بیهوش می‌شود. پس از بیهوشی، داروهای مورد  نیاز به بیمار تزریق می‌گردد، که باعث پاک سازی بدن در زمان کوتاه و تعیین شده می‌شود. سم زدایی فوق سریع برای افراد زیر ۴۰ سال مناسب است. افرادی که بیماری خاصی ندارند، و بدن آنها از قوای جسمی خوبی برخوردار است. سم زدایی فوق سریع توسط متخصص بیهوشی در اتاق ICU انجام می‌شود.

به صورت کلی، و در بسیاری از موارد، بیمار پس از پاکی کامل بدن، تمایل به بازگشت به سمت مواد مخدر دارد. در این صورت باید با مرکز مشاوره کلینیک ترک اعتیاد تماس گرفته شود.

سم زدایی اعتیاد

سم زدایی سریع با نالترکسون

سم زدایی سریع با نالترکسون در سال ۱۹۸۸ توصیف شد و در سال ۱۹۹۲ به صورت امروز و جدید در آمد. در این روش علاوه بر ترکیباتی مانند کلونیدین که برای تخفیف علایم به بیمار داده می شود تجویز آنتاگونیست های اپیوئیدی مانند نالکسون و نالترکسون سرعت روش را از طریق رقابت با آگونیست ها در گیرنده های اپیوئدی افزایش می دهد.

آنتاگونیست ها، مواد افیونی را وقفه داده و یا با آن ها مقابله می کنند و مانع ظهور آثار این مواد می شوند. بر خلاف متادون، این داروها آثار مخدر نداشته و اعتیاد آور نیست. همچنین به دنبال مصرف نالترکسون در هر مرحله نسبت به نوبت قبلی مصرف علایم عینی و ذهنی محرومیت از مواد مخدر کاهش می یابد.

سم زدایی سریع با بکلوفن

بر اساس تعدادی از مطالعات موجود و بعضی از داروهای گاباارژیک به ویژه بکلوفن می تواند ترک ناشی از وابستگی به تعدادی از داروها و مواد مخدر را بپوشاند.

مورفین و بکلوفن از طریق فعال کردن پروتئین های G باعث اثر ضد درد مرکزی می شوند. همچنین تجویز بکلوفن باعث کاهش آزاد شدن دوپامین در هسته آکومبنس می شود و علایم تقویت مثبت ماده مخدر مثل یوفوریا را کاهش می دهد. از طرف دیگر مدارک به دست آمده در یکسری از مطالعات دیگر نشان دهنده اثر بخشی بکلوفن بر کاهش علایم و نشان های روانی ترک اعتیاد به مواد مخدر نظیر دیسفوریا افسردگی و تحریک پذیری است.

سم زدایی با کلوئیدین

به صورت کلی، کلوئیدین Clonidine دارویی است که در کنار درمان بیمارهای خاص نیز برای درمان مواد مخدر و سم زدایی سریع نیز به کار می‌رود. این سم زدایی بین ۴ تا ۱۵ روز طول می‌کشد. این روش برای سم زدایی هروئین و مرفین استفاده مورد استفاده قرار می‌گیرد. از عوارض کلوئیدین، می‌توان به خواب آلودگی ، خشکی دهان و دستگاه گوارش اشاره کرد.

سم زدایی با بوپرونورفین

بوپرونورفین Buprenorphine یا قرص B2 یک داروی درمانی است، که در کلینیک ترک اعتیاد استفاده می‌شود. این قرص‌ها، جایگزین مواد مخدر می‌شود. پزشک با توجه به وضعیت بیمار، و به مرور زمان، دوز قرص B2 را کم می‌کند. عموما این دارو در روند سم زدایی تریاک، شیره و هروئین استفاده می‌شود. اما باید توجه داشت که بوپرونورفین یک داروی مخدر قوی به شمار می‌رود، و بسیار اعتیاد آور است. درصورت مصرف طولانی مدت، ترک اعتیاد آن سخت تر از مخدرهایی مانند تریاک و هروئین می‌شود. بنابراین مصرف آن فقط با دستور متخصص سم زدایی ممکن است.

سم زدایی با تنتور اپیوم

در ایران تنتور اپیوم opium tincture  را به نام شربت تریاک می‌شناسند. تنتور اپیوم، خود یک ماده مخدر است. این ماده مخدر شامل مخدرهایی از جمله کدئین، مرفین و تریاک است. شربت تریاک، به دلیل جذب راحت بدن به سرعت جایگزین مواد مخدر مختلف می‌شود.در کلینیک ترک اعتیاد متخصص سم زدایی، از شربت تریاک به عنوان جایگزین و سم زدایی استفاده می‌کند. نکته قابل توجه این است که، این ماده هم، در صورت مصرف طولانی مدت، ممکن است باعث اعتیاد شود. بنابراین فقط به دستور متخصص سم زدایی استفاده می‌شود. این دارو، برای سم زدایی اغلب مواد مخدر، از جمله سم زدایی شیره و سم زدایی هروئین و البته با راهنمایی پزشک برای سم زدایی متادون استفاده می‌شود.

سم زدایی با سرم تراپی

ترک اعتیاد فجر: در این روش متناسب با وضعیت بیمار با وصل انواع سرم به بیمار و تجویز متناسب دارو داخل سرم علائم ویددراوال یا محرومیت از مواد (خماری) از بین می رود و پس از گذشت سه تا هفت روز فرد نیازی به مصرف مواد ندارد. و تقریبا بدون درد جسمی، بدن از مواد پاک گشته و تست ایشان منفی می شود. ولی درمان های روان شناختی باید تا توانمند سازی بیمار ادامه یابد تا تضمینی برای پاک بودن بیمار شما گردد

تجویز داروهای تزریقی

ترک اعتیاد فجر: در این روش نیازی به سرم نبوده و از آمپولهای متناسب برای درمان فرد و برطرف نمودن علائم ترک استفاده می شود. یعنی با تزریق آمپول به بیمار بر حسب نیاز و تجویز پزشک، بیمار بدون درد و در کمترین زمان ممکن (بسته به نوع مصرف مواد) سم زدایی گشته و تست ایشان منفی می گردد.

سم زدائی با خانواده NASID

سم زدایی با خانواده NASID به دستور پزشک عمومی و یا متخصص سم زدایی انجام می‌شود. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی را خانواده NASID می‌نامند.

پیش از آغاز درمان، پزشک فرد معتاد را معاینه‌ می‌کند. سپس، سم زدایی و خروج مواد مخدر صورت می‌گیرد. سم زدائی با خانواده NASID برای سم زدائی انواع قرص های مورفین دار و ترامادول استفاده می‌شود. این سم زدائی ممکن است تا چند هفته به طول بی‌انجامد.

داروهای خوراکی و سایر

مرکز درمانی فجر-ترک اعتیاد فجر: در بعضی موارد درمانی نه نیاز به سرم بوده و نه تزریق دارو بلکه با تجویز و مصرف انواع قرصها، کپسولها، شیاف ها و پمادها برای برطرف نمودن علائم ترک استفاده می شود. که همه این موارد با سم زدایی سریع متخصص در درمان اعتیاد صورت می پذیرد. زیرا هر بدن و مصرفی درمان مورد نیاز خود را می طلبد که حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود. و در ادامه درمان های غیر دارویی بیمار شروع می شود. که همه مراحل  سم زدایی های سریع و آسان در مرکز درمانی فجر صورت می پذیرد.

ویژگی‌های یک کلینیک ترک اعتیاد

عوامل بسیاری در کیفیت یک کلینیک ترک اعتیاد نقش دارند. ما در اینجا مهم‌ترین آنها را نام اشاره می‌کنیم.

 • پزشکان مجرب
 • مشاوران حرفه‌ای
 • فضای بستری
 • آرامش فضا
 • چیدمان داخلی فضا
 • فضای تنفس

پزشکان و متخصصان مختلفی با ما در کلینک ترک اعتیاد همکاری دارند. می‌توان به متخصصانی همچون پزشکان عمومی و دوره دیده در حیطه ی اعتیاد و مشاورانی که سالها در حوزه اعتیاد کار کرده اند اشاره کرد.

کلینیک ترک اعتیاد باید با دکوراسیونی زیبا و دل نشین تزئین شده باشد. ما کلینیک ترک اعتیاد خود را در هتلی سنتی، و با کیفیتی فوق العاده، بنا کرده‌ایم، تا بتوانیم تمام نیازهای روحی و جسمی بیماران را تامین کنیم.

فضای سنتی، بافت قدیمی با آرامش این هتل، به بهترین شکل ممکن برای درمان بیماران طراحی شده است. تا بیماران در ساعات خوش خود، از این فضای چشم نواز، لذت ببرند.

بیماران کلینیک ترک اعتیاد پس از ویزیت و مصاحبه ی اولیه، در این هتل زیبا اقامت خواهند داشت، تا بتوانند در نهایت آرامش، مراحل درمان خود را طی کرده، و پس از پاکی محض روح وجسم، به آغوش خانواده عزیز خود بازگردند.

فضایی هتل سم زدایی سریع

نتیجه گیری

معتاد یک بیمار است، و هر بیماری راه درمان منحصر به فردی دارد. برای درمان اعتیاد نیز نباید سرخود عمل کرد. بلکه باید از پزشکان متخصص کمک گرفت، و راه چاره را پیدا کرد. پس از پیدا کردن راه درمان مطمئن، باید مراحل درمان را نیز در کلینیک مطمئن طی کرد.

 

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
۳٫۶۶ (۷۷ رای)

اشتراک گزاری مطالب در شبکه های اجتماعی

Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
Email

به روز ترین و جامع ترین مطالب درخصوص درمان های دارویی و غیر دارویی اعتیاد